נוער קצה

נוער קצה הוא נוער שנמצא בקצה הרצף החינוכי-טיפולי. ילדים בני 13-18 שהספיקו לחוות חיים שלמים של כשלונות, אכזבות וסטירות לחי מעולם המבוגרים. הם כבר שולבו בתכניות טיפול בקהילה, הוצאו מהבתים למסגרות חוץ ומצאו את עצמם בנקודת האל-חזור. עשרים שנה של ניסיון , נתנו לנו בעמותת ענב את היכולת לאבחן על נער ונערה. להעצים חוזקות ולתמוך בחולשות ולתת את כל המצע האפשרי כדי לחזור לחברה כאזרחים פרו-אקטיבים ולא כנתמכים.

מסלול אקדמי- אנו מציעים מגוון רחב של אפשרויות, החל מהשלמת שנות לימוד ועד לבגרות מלאה.

תכנית היל"ה אשר מופעלת במסגרות שונות נותנת מענה לבני נוער עם פערים משמעותיים בתחום הלימודי. התכנית מאפשרת למידה בקבוצות קטנות, עבודה אישית מול מורה והתעמקות בכל מקצוע ומקצוע.
שילוב בבתי ספר בקהילה-  אנו מאמינים כי תהליך שיקום נכון משלב את הקהילה ולכן בני נוער שיש להם מספיק כוחות משולבים בבתי ספר שונים בעיר המותאמים ליכולות שלהם. צוות המסגרת נמצא בקשר ישיר ואינטסיבי עם המורים על מנת לאפשר העצמה, גדילה והתפתחות.
 
מסלול תעסוקתי- שיתוף פעולה פורה עם בתי עסק באיזור ההוסטלים מאפשרות לבני הנוער ללמוד דרך הידיים מה המשמעות של השתלבות בשוק העבודה. שלל המקצועות מגוון דיו כדי להתאים בין יכולות, עניין וכשרון. הם לומדים את ערך הכסף, עבודה בתוך צוות, תכנון לטווח ארוך והתמדה. העליות וירידות שהם חווים תוך כדי התהליך נעטפת באוזן קשבת, עצה וכתף על מנת לתת להם חווית הצלחה. הצוות החינוכי שמלווה אותם נותן את המסגרת הנכונה של אחריות אישית ותמיכה כדי שכל נער ונערה יטפסו עד לפסגה ויוכיחו לעצמם שאפשר וכדאי.
 
מסלול התנדבות- בני הנוער מתנדבים באופן קבוע במסגרות שונות בקהילה על מנת לתת בחזרה. תוך כדי תנועה, הם מבינים את היכולות הטמונות בהם. הם בונים בטחון וערך עצמי, יוצרים רשת חברתית ומרגישים חלק ממשהו גדול יותר.
 
מסלול טיפולי- כל נער ונערה הנכנסים למסגרת מלווים ע"י עובדת סוציאלית באופן קבוע. בנוסף לכך, משתתפים הנערים בתכניות תרפיה אלטרנטיביות הכוללות: טיפול בבעל חיים, טיפול באומנויות, טיפול בשטח, רכיבה על סוסים ועוד. התרפיות מותאמות אישית כדי לאפשר תהליך שיקומי נכון ומוצלח. 


 
צרו קשר:
רשתות חברתיות
 Youtube